Fungování a principy společenství vlastníků 2/6

Velikost textu: A A A

Fungování a principy společenství vlastníků 2/6

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Kdo je členem společenství vlastníků jednotek

Členem společenství vlastníků jsou majitelé bytových jednotek. Automaticky je tak každý majitel nemovitosti v domě také členem společenství vlastníků jednotek. Neexistuje žádné oprávněné, které by někoho vylučovalo. Samozřejmě že na schůzích společenství se hlasuje o možnostech, například provedení zateplení na domě, či jiných úprav. Jestliže se některý z členů neúčastní, nemůže tak rozhodovat, a navíc tak může být rozhodnuto v jeho neprospěch.

Jaká práva má člen společenství vlastníků

Člen společenství vlastníků má tak právo na volbu, a to podle objemu jednotky, kterou vlastní. To je zásadní rozdíl například oproti bytovému družstvu. Tam má každý majitel jedno hlasovací právo, kdežto u společenství vlastníků jednotek se výše hlasu udává úměrně s velikostí jednotky, kterou vlastní. Zjednodušeně řečeno – čím větší byt, či prostor, tím také větší váha při hlasování. Kdo tak vlastní největší byt, má také nejcennější hlas. Jsou lidé, kteří to kritizují, ale je potřeba se na to podívat i z jiného hlediska, nejen společných prostor v domě.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: bydlení

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Bydlení
Jak zvýšit hodnotu vašeho bytu pro úspěšný prodej?

Pokud vlastníte byt, který byste rádi a výhodně prodali, měli byste se zaměřit na to, jakým způsobem zvýšit jeho cenu. Co…

Bydlení
Bydlení v podnájmu přináší výhody i nevýhody

Nemáte vlastní dům, pozemek či byt a hledáte podnájem? Jaké jsou výhody a nevýhody bydlení v podnájmu a na co bychom si měli…

Bydlení
Jak má vypadat smlouva o pronájmu bytu?

Vlastníte byt a chcete ho pronajmout? Co by měla obsahovat nájemní smlouva a na co si dávat pozor?Nájemní smlouva jasně vymezuje…

Bydlení
Je koupě domu od zadluženého majitele výhodná?

Uvažujete o koupi nemovitosti, ať už k bydlení či investici, a naskytla se vám výhodná příležitost koupě domu od zadluženého…

Daně
Převod družstevního bytu. Kolik zaplatíme?

Chcete prodat svůj podíl v družstvu a nevíte, které daně budete muset zaplatit? Poradíme vám!Při prodeji družstevního bytu…

Bydlení
Výhody a nevýhody refinancování. Na co si dát pozor a s čím vám refinancování skutečně pomůže?

Refinancování hypotéky je zajímavý nástroj, který může využít každý, kdo chce ušetřit náklady spojené s vysokými úroky. Jedná…

Bydlení
Jak ušetřit na energiích v bytě nebo domě?

Nejste spokojení s výší pravidelných měsíčních záloh za elektrickou energii, plyn a vodu? Myslíte si, že už nedokážete ušetřit…

Spoření
Další tipy, jak snížit náklady na bydlení

Přinášíme vám několik dalších tipů, jak uspořit. To se určitě pži rostoucích nákladech na energie a bydlení může hodit každému.Samozřejmostí…

Bydlení
Katastr nemovitostí. Co v něm můžeme najít?

Co všechno eviduje katastr nemovitostí, jakým způsobem se do něj zapisují informace a kde je možné získat výpis? Poradíme…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY