Vybíráme levnou podlahu do kanceláře nebo bytu

Velikost textu: A A A

Vybíráme levnou podlahu do kanceláře nebo bytu

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Není výjimkou, že se ceny podlahových krytin v domu střední velikosti vyšplhají na stovky tisíc korun. Pokud nepožadujete luxusní interiér, existují účelná a hezká řešení, která plní zásadní požadavky na funkčnost, a to za přijatelnou cenu. Představíme vám je.

Keramická dlažba

Jedná se o jednu z nevyhledávanějších a nejpoužívanějších podlahových krytin v rodinných domech v Česku. Lze ji pořídit v cenovém rozpětí od 150,– do 400,– Kč za čtvereční metr, samozřejmě existují i mnohem dražší varianty.

Pokud chceme při stavbě domu uspořit finanční prostředky, vyplatí se volit nižší cenové hladiny dlažby a zejména decentnější vzor dlažby. Proč? Nevýrazným vzorem se vyhneme potřebě dlažbu za několik let vyměnit za novou, až ta původní vyjde z módy.
Keramická dlažba má řadu nesporných výhod. Snadno se udržuje, je cenově přijatelná a má dlouhou životnost. Mezi její nevýhody však patří třeba to, že ji nemůžete použít do všech typů místností – pokud pod ní neumístíte podlahové topení, představuje dlažba velmi studený povrch.

PVC

Dalším cenově dostupným materiálem je PVC. Vyrábí se v několika variantách, přičemž cenově nejdostupnější je netvrzená PVC krytina.
Optimální tloušťka této krytiny v domácnosti se pohybuje mezi 1,5 a 2 milimetry, jedině tak budete mít pocit měkké, tiché chůze. Výhodou této krytiny je velmi snadná údržba, jednoduchý způsob položení, který zvládnete bez problémů sami, a dále výborné termoizolační vlastnosti.
Pokud však zvolíte nejlevnější z řady těchto produktů, může být nevýhodou krátká životnost.

Laminát

Jedná se o nejrozšířenější podlahovou krytinu, která se vyrábí v několika dezénech – můžete si vybírat mezi laminátovými podlahami s dezénem dřeva, keramické dlažby nebo i kamene.
Jako u předchozích typů podlahových krytin platí, že čím dražší, tím zpravidla kvalitnější. Méně odolnou, ale cenově nejdostupnější variantu představuje přímý laminát, který se hodí například do chodeb nebo předsíní. Do místností s vyšším zatížením můžete přidat vysokotlaký laminát. Cena začíná na 140,– Kč za metr čtvereční.
Mezi výhody této podlahové krytiny patří snadná údržba, vysoká odolnost a možnost kombinace s podlahovým topením. Mezi nevýhody naopak patří malá odolnost proti vodě, nedostatečné protihlukové vlastnosti a celková pocitová chladnost povrchu.

Korek

Poněkud dražší, ale stále cenově přijatelný je korek. Jeho cena začíná zhruba na 400,– Kč za metr čtvereční a tato krytina představuje ideální řešení pro určité prostory, typicky dětské pokoje. Je pružný a měkký a tlumí hluk způsobený chůzí. Hodí se jak do bytů, tak do domů.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: bydlení, kanceláře, stavba

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Práce a podnikání
Sháníte prostory pro podnikání? Svěřte to odborníkům!

 Každý podnikatel ví, že čas jsou peníze. Je proto logické, že všichni, kdo se podnikání věnují, by měli investovat…

Práce a podnikání
Získejte kontakty na seriózní stavební firmy

 Stavebnictví v České republice nezažívá zrovna nejlepší časy. Hospodářská recese ztěžuje podnikání nejedné firmě v…

Bydlení
Jak zvýšit hodnotu vašeho bytu pro úspěšný prodej?

Pokud vlastníte byt, který byste rádi a výhodně prodali, měli byste se zaměřit na to, jakým způsobem zvýšit jeho cenu. Co…

Bydlení
Bydlení v podnájmu přináší výhody i nevýhody

Nemáte vlastní dům, pozemek či byt a hledáte podnájem? Jaké jsou výhody a nevýhody bydlení v podnájmu a na co bychom si měli…

Bydlení
Jak má vypadat smlouva o pronájmu bytu?

Vlastníte byt a chcete ho pronajmout? Co by měla obsahovat nájemní smlouva a na co si dávat pozor?Nájemní smlouva jasně vymezuje…

Bydlení
Je koupě domu od zadluženého majitele výhodná?

Uvažujete o koupi nemovitosti, ať už k bydlení či investici, a naskytla se vám výhodná příležitost koupě domu od zadluženého…

Daně
Převod družstevního bytu. Kolik zaplatíme?

Chcete prodat svůj podíl v družstvu a nevíte, které daně budete muset zaplatit? Poradíme vám!Při prodeji družstevního bytu…

Bydlení
Výhody a nevýhody refinancování. Na co si dát pozor a s čím vám refinancování skutečně pomůže?

Refinancování hypotéky je zajímavý nástroj, který může využít každý, kdo chce ušetřit náklady spojené s vysokými úroky. Jedná…

Bydlení
Jak ušetřit na energiích v bytě nebo domě?

Nejste spokojení s výší pravidelných měsíčních záloh za elektrickou energii, plyn a vodu? Myslíte si, že už nedokážete ušetřit…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY