8 hlavních chyb při celním řízení u dovozu zboží dokončení

Velikost textu: A A A

8 hlavních chyb při celním řízení u dovozu zboží dokončení

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Místo pro celní řízení

Dovozní celní řízení si můžete zajistit na místě vykládky, ale nejprve si musíte podat žádost a taky počítejte s tím, že dovozce zaplatí náklady. Obyčejně se celní řízení odvíjí v celním prostoru vnitrostátní celnice – na parkovišti, v letištních prostorech, v celním skladu nebo na kolejích železniční stanice apod.

Certifikát o původu zboží

Při celním řízení vám nesmí chybět certifikát o původu zboží. Je k dispozici v několika formách a záleží na zemi původu. O vystavení se stará vývozce a o potvrzení Hospodářská komora ČR. Po dosažení určité celní hodnoty se deklaruje celní hodnota.

Správná forma faktury

U celního řízení nesmí chybět faktura. Obchodní faktura je vystavována vývozcem a bude uvedena na jméno dovozce, kde bude určena také měna a částka, která se hradí nebo uhradí v budoucnu do zahraničí.

Další nutné doklady

U celního řízení budete také potřebovat přepravní doklad k zjištění výloh na přepravu nebo i balicí list. K dalším dokladům patří například zdravotní nebo veterinární certifikáty apod.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: clo, daně

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Daně
Jak na daňovou evidenci

Pokud podnikáte, vedení daňové evidence se rozhodně nevyhnete. K čemu vlastně daňová evidence slouží a jakým způsobem je…

Daně
Daňové doklady podle novely zákona o DPH. Které změny mají proběhnout?

Novela zákona o DPH má přinést změny ve vystavování daňových dokladů. Cílem má být menší administrativní zátěž pro podnikatele.…

Daně
Daň dědická a darovací. Kolik zaplatíte od roku 2013?

V souvislosti s daňovou reformou mají proběhnout také změny týkající se výše sazby a limitu pro osvobození od darovací a…

Daně
Účetní program pro snadné vedení daňové evidence. Jak vybrat ten správný?

Chcete si zjednodušit vedení daňové evidence? Pořiďte si účetní program. Poradíme vám, jak si vybrat ten správný!Na trhu…

Daně
Jaký je rozdíl mezi daňovou evidencí plátce a neplátce DPH?

Jinak vypadá daňová evidence plátce DPH a jinak daňová evidence neplátce DPH. O jaké rozdíly se jedná?Registrace k DPH je…

Daně
Pojistné a zdravotní prohlídky u dohody o provedení práce v roce 2012

Novinkou je zpojistnění dohod, u kterých skutečná, zúčtovaná měsíční mzda přesahuje 10 tisíc korun. V tomto případě se již…

Daně
Daňová evidence nebo paušál?

Pokud nevedete daňovou evidenci, můžete uplatňovat výdaje paušálně. Co to vlastně znamená a ve kterých případech se uplatnění…

Práce a podnikání
Podnikání jako vedlejší činnost při zaměstnání

Rozhodli jste se začít podnikat při zaměstnání? Přečtěte si kdo a za jakých podmínek může takto podnikat, co všechno vyřízení…

Daně
Koupě a prodej nemovitosti - jaké daně zaplatíte?

Kupujete nebo prodáváte dům či byt? Počítejte s tím, že bez daňového přiznání se to neobejde. Jaké daně budete muset zaplatit?Daň…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY