Hlavní omyly a mýty při vedení knihy jízd 1/2

Velikost textu: A A A

Hlavní omyly a mýty při vedení knihy jízd 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Kniha jízd je povinná

O tom je přesvědčena celá řada podnikatelů, kteří si koupí automobil do firmy. Je to ale velký omyl, protože zákon v daném směru umožní jít dvěma možnými cestami. Buď je kniha jízd skutečně vedena, nebo je využíváno pětitisícového paušálu na pohonné hmoty. Pokud podnikatelům plně stačí, je třeba říci, že knihu jízd rozhodně vést nemusí. Ovšem jiná situace je u plátců DPH, při poskytnutí vozu další osobě nebo u odpisů auta. Doporučujeme to konzultovat s účetní!

Mezi hlavní omyly a mýty při vedení knihy jízd je to, že je vedena jenom v jedné podobě

Toto je určitě jedna z častých chyb. Většina podnikatelů se totiž domnívá, že kniha jízd se vede výhradně jenom z toho důvodu, aby dokonale sedělo účetnictví firmy, s ohledem na cesty zaměstnanců a výdaje za pohonné hmoty. Je to velký omyl, jelikož kniha jízd musí být vedena i z důvodů bezpečnosti práce.

Jenom v tištěné podobě

Určitě ne. Žijeme v moderní době a tak ji můžeme také naplno využívat. Proto nejsme jako podnikatelé nijak zvlášť omezováni v tom, jak je vlastně kniha jízd konkrétně vedena. Důležitá je přehlednost. Je možné si vybrat v podstatě ze tří cest. A to takových:

· Vypisování klasických tištěných tiskopisů
· Vedení knihy jízd v účetních programech
· Automatické generování, na základně GPS zařízení ve voze

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: auto, daně

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Daně
Jak na daňovou evidenci

Pokud podnikáte, vedení daňové evidence se rozhodně nevyhnete. K čemu vlastně daňová evidence slouží a jakým způsobem je…

Daně
Daňové doklady podle novely zákona o DPH. Které změny mají proběhnout?

Novela zákona o DPH má přinést změny ve vystavování daňových dokladů. Cílem má být menší administrativní zátěž pro podnikatele.…

Daně
Daň dědická a darovací. Kolik zaplatíte od roku 2013?

V souvislosti s daňovou reformou mají proběhnout také změny týkající se výše sazby a limitu pro osvobození od darovací a…

Daně
Účetní program pro snadné vedení daňové evidence. Jak vybrat ten správný?

Chcete si zjednodušit vedení daňové evidence? Pořiďte si účetní program. Poradíme vám, jak si vybrat ten správný!Na trhu…

Daně
Jaký je rozdíl mezi daňovou evidencí plátce a neplátce DPH?

Jinak vypadá daňová evidence plátce DPH a jinak daňová evidence neplátce DPH. O jaké rozdíly se jedná?Registrace k DPH je…

Daně
Pojistné a zdravotní prohlídky u dohody o provedení práce v roce 2012

Novinkou je zpojistnění dohod, u kterých skutečná, zúčtovaná měsíční mzda přesahuje 10 tisíc korun. V tomto případě se již…

Daně
Daňová evidence nebo paušál?

Pokud nevedete daňovou evidenci, můžete uplatňovat výdaje paušálně. Co to vlastně znamená a ve kterých případech se uplatnění…

Práce a podnikání
Podnikání jako vedlejší činnost při zaměstnání

Rozhodli jste se začít podnikat při zaměstnání? Přečtěte si kdo a za jakých podmínek může takto podnikat, co všechno vyřízení…

Daně
Koupě a prodej nemovitosti - jaké daně zaplatíte?

Kupujete nebo prodáváte dům či byt? Počítejte s tím, že bez daňového přiznání se to neobejde. Jaké daně budete muset zaplatit?Daň…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY