Jak připravit podklady k DPH pro účetní 1/2

Velikost textu: A A A

Jak připravit podklady k DPH pro účetní 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Zkompletovat veškeré faktury

Prvním krokem, jak připravit podklady k DPH pro účetní je kompletace veškerých faktur, které se týkají daného konkrétního období. Roli zde hrají především data, která jsou na nich uvedena. Pokud jde o fakturu vydanou, potom rozhoduje datum zdanitelného plnění. Pokud se jedná o fakturu přijatou, hraje zde roli datum vystavení dané faktury. Do daného období potom bude spadat.

Připravit veškeré pokladní doklady

DPH se nepočítá jenom z faktur jako takových, ale i ze všech dalších dokladů, kam se mohou řadit také pokladní doklady. A to jak ty příjmové, tak samozřejmě také výdajové. Mluvíme zde o dokladech, které jsou spojeny s platbou v hotovosti. Ty mohou mít různé podoby, přičemž je na nich obvykle uvedeno, že platba proběhla právě hotově. Mezi nejčastější patří:

·         Paragony
·         Klasické účtenky
·         Účtenky zasílané elektronicky

Srovnat vše podle posloupnosti

Důležité je, aby žádný z dokladů přirozeně nechyběl. Z toho důvodu je správné seřazení podle posloupnosti. Tedy podle čísel. Je důležité to, aby šla jednotlivá čísla skutečně v řadě. Účetní to usnadní orientaci a vy budete mít jistotu, že na nic nezapomínáte. Dále nezapomínejte ani na kontrolu s předešlým měsícem, zda číslo první faktury současného přiznání následuje po posledním čísle minulého přiznání.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: daně

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Daně
Jak na daňovou evidenci

Pokud podnikáte, vedení daňové evidence se rozhodně nevyhnete. K čemu vlastně daňová evidence slouží a jakým způsobem je…

Daně
Daňové doklady podle novely zákona o DPH. Které změny mají proběhnout?

Novela zákona o DPH má přinést změny ve vystavování daňových dokladů. Cílem má být menší administrativní zátěž pro podnikatele.…

Daně
Daň dědická a darovací. Kolik zaplatíte od roku 2013?

V souvislosti s daňovou reformou mají proběhnout také změny týkající se výše sazby a limitu pro osvobození od darovací a…

Daně
Účetní program pro snadné vedení daňové evidence. Jak vybrat ten správný?

Chcete si zjednodušit vedení daňové evidence? Pořiďte si účetní program. Poradíme vám, jak si vybrat ten správný!Na trhu…

Daně
Jaký je rozdíl mezi daňovou evidencí plátce a neplátce DPH?

Jinak vypadá daňová evidence plátce DPH a jinak daňová evidence neplátce DPH. O jaké rozdíly se jedná?Registrace k DPH je…

Daně
Pojistné a zdravotní prohlídky u dohody o provedení práce v roce 2012

Novinkou je zpojistnění dohod, u kterých skutečná, zúčtovaná měsíční mzda přesahuje 10 tisíc korun. V tomto případě se již…

Daně
Daňová evidence nebo paušál?

Pokud nevedete daňovou evidenci, můžete uplatňovat výdaje paušálně. Co to vlastně znamená a ve kterých případech se uplatnění…

Práce a podnikání
Podnikání jako vedlejší činnost při zaměstnání

Rozhodli jste se začít podnikat při zaměstnání? Přečtěte si kdo a za jakých podmínek může takto podnikat, co všechno vyřízení…

Daně
Koupě a prodej nemovitosti - jaké daně zaplatíte?

Kupujete nebo prodáváte dům či byt? Počítejte s tím, že bez daňového přiznání se to neobejde. Jaké daně budete muset zaplatit?Daň…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY