Obchodování na burze 1/6

Velikost textu: A A A

Obchodování na burze 1/6

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Máte volné finanční prostředky a chtěli byste se naučit je účinně zhodnotit? Pokud i vás láká svět investic a chcete si vyzkoušet jaké to je a kolik byste na tom mohli vydělat, je pro vás určen následující seriál. V dnešním článku se podíváme na obecný přehled toho, jaké možnosti investování existují a jak jich může každý investor využít.

Pokud bychom se trhy s investicemi podívali blíže, existují celkem tři možnosti. Jedná se o forex, tedy obchodování s jednotlivými měnami, potom komodity, mezi které patří například ropa nebo zlato, a nakonec to jsou akcie. Právě poslední dvě jmenované možnosti, tedy komodity a akcie bývají nejoblíbenější, jelikož nejenom že mají mnohem menší riziko, ale můžeme jejich vývoj velmi pohodlně sledovat například ze zpravodajských kanálů a čerpat informace o tom, jaké úspěchy očekává daná firma atd. To vše se nám bude v investování hodit.

Zatímco v minulosti byla ražena strategie, kdy stačilo nakoupit a očekávat dlouhodobý růst, dnes to není tak jednoduché. Trh mnohem více kolísá a tak je třeba si uvědomit, že nelze očekávat růst do nekonečna. Málokdo z nových investorů ví, že cílem zisku nemusí být pouze samotný růst akcií, ale ji jejich propad. I na tom můžete samozřejmě vydělávat. Vždy je důležité kvalitní vyhodnocení situace a také velmi dobrá sebekázeň.

Při investování bychom neměli spoléhat na naše pocity a doufat, že daná komodita nebo akcie ještě třeba půjde nahoru. Vždy bychom se měli řídit našimi pevně nastavenými pravidly a ty plně respektovat. Jakmile do všeho pustíme i naše emoce a pocity, často proděláme. Chcete-li si také zkusit jaký je svět velkých investic a chcete-li zhodnotit své peníze, pojďte do toho. Určitě to není tak složité, jak se na první pohled zdá, nebo jak někteří říkají.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Článek patří do seriálu Obchodování na burze
  1. Obchodování na burze 1/6 právě čtete

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Souvisejíci firmy

Štítky: akcie, komodity, obchodování na burze

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Investice
Obchodování na burze 2/6

 Pokud bychom se zaměřili přímo na jednu možnost z bohatého portfolia investic, jsou oproti akciím mnohem výhodnější…

Investice
Obchodování na burze 3/6

 Stejně jako u komodit které jsme popisovali v předchozím článku, i u akcií platí celá řada specifik. Prvním krokem,…

Investice
Obchodování na burze 4/6

  Našich předchozích dílech jsme se seznámili s tím, že můžeme investovat buď do akcií, nebo komodit a poznali jsme…

Investice
Obchodování na burze 5/6

 Pokud jste se rozhodli s akciemi nebo komoditami skutečně začít, je nutné nejdříve vybrat vhodného brokera. Jedná se…

Investice
Obchodování na burze 6/6

 V našem seriálu o investování jsme vás postupně seznámili s obecnými informacemi, s informacemi o akciích i komoditách,…

Investice
Rozvíjející se země v roce 2014: pozor na Řecko a země „křehké osmičky“, levné akcie najdete v Číně

Odliv kapitálu z méně vyspělých ekonomik zde začíná odkrývat fundamenty, které naznačují, že by část těchto zemí mohla v…

Investice
Světovou ekonomiku nečeká nic dobrého

Období bezstarostného růstu hnaného čerstvě natištěnými penězi je pryč. Tedy alespoň podle Steena Jakobsena, ekonoma dánské…

Investice
Ušetří nízkonákladový on-line broker peníze individuálních investorů?

 Podobně jako v jiných oborech, například i v dopravě, i v případě online obchodování s akciemi…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY