K čemu slouží životní pojištění

Velikost textu: A A A

K čemu slouží životní pojištění

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Životní pojištění je dnes již samozřejmostí. K čemu vlastně slouží, komu je určeno a jaké skýtá výhody či nevýhody?

Primární funkcí životního pojištění je chránit rodinu pojištěnce před následky jeho neočekávaného úmrtí. Kromě toho nabízí spoustu dalších výhod, včetně spoření, investic nebo pomoci v případě zdravotník či jiných rizik. Je určeno pro každého člověka, především pak pro živitele rodin. V některých případech zřízení životního pojištění požaduje také banka jako záruku pro poskytnutí úvěru.

Při uzavírání smluv si však pojišťovna své klienty pečlivě vybírá, a to podle věku a zdravotních dispozic. Od určitého věku či při prodělání některého ze závažných onemocnění a při existenci zvýšených zdravotních rizik vás může pojišťovna jako klienta odmítnout.

Existuje několik druhů životního pojištění, z nichž každý je výhodný pro jinou skupinu pojištěnců, pokud máte o některý z nich zájem, ideální je kontaktovat pojišťovnu nebo jejího vyškoleného zástupce či finančního poradce. Ve většině případů vás pojišťovací agent či finanční poradce kontaktuje sám.

Před uzavřením pojištění je potřeba mít maximální dostupné informace a vědět, co od produktu očekávat. Měli byste vědět, co všechno máte pojištěno a jakým způsobem můžete nahlásit pojistnou událost nebo si nechat vyplatit odškodnění při úrazu. Měli byste také vědět, že při splnění určitých podmínek máte nárok na daňový odpočet za zaplacené životní pojištění.

Pojištění nabízí primárně pojištění proti případným rizikům a teprve pak až spoření. Proto je spoření výhodné pouze za tohoto předpokladu.

Výhody či nevýhody?

Hlavní výhodou životního pojištění je především pojistná ochrana, nabídka investičního životního pojištění, daňové výhody, zhodnocení finančních prostředků a celosvětová platnost pojištění. Nevýhodou je to, že banka může klienta odmítnout, dále jsou to vysoké finanční ztráty při předčasné výpovědi pojistky, nemožnost manipulace s naspořenými financemi před uplynutím pojistné doby a riziko nízkého, malého nebo žádného zhodnocení.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Souvisejíci firmy

Štítky: pojištění

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Pojištění
Jaké jsou typy životního pojištění?

Uvažujete-li o zřízení životního pojištění, měli byste vědět, jaké typy pojištění existují, co nabízejí a které z nich je…

Pojištění
Jak pojistit dítě?

Uvažujete o tom, že si pořídíte pojistku pro vaše dítě? Většinou se o možnosti pojištění dítěte zajímají rodiče hned po porodu,…

Pojištění
Speciální druhy pojištění nejsou pro každého

Existují také méně časté a poměrně specifické druhy pojištění, které také může klient požadovat. Je dobré vědět, proti kterým…

Pojištění
Povinné ručení havarijní pojištění nenahradí!

Jste-li řidičem, měli byste dobře znát rozdíly mezi povinným ručením a havarijním pojištěním. Povinné ručení musí mít sjednáno…

Pojištění
Co si ohlídat při uzavírání životního pojištění?

Životní pojistku má dnes již takřka každý. Ne každý však ví, jak se svým pojištěním správně zacházet. Jaké chyby dělají klienti…

Pojištění
Proč se vyplatí uzavřít úrazové pojištění

Nemusíte se aktivně věnovat sportu nebo denně podstupovat riziko úrazu, aby se vám vyplatilo uzavřít si úrazové pojištění.…

Pojištění
Kdy se vyplatí havarijní pojištění na auto?

Automobil je dnes již v téměř každé rodině a tak se vyplatí zauvažovat nad tím, jaký druh pojištění se vám v této souvislosti…

Pojištění
Od kdy platí studenti sociální a zdravotní pojištění?

Skočili jste právě školu a chcete si užít nějaké to volno? Pozor! Víte vlastně vůbec, od kdy máte povinnost platit si sociální…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY