Dobrá doména – co může ovlivnit

Velikost textu: A A A

Dobrá doména – co může ovlivnit

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Doménové jméno je jedním z parametrů, které ovlivňují vaši úspěšnost na poli internetu. Jak moc důležitá je pro váš byznys?

Jak vypadá dobrá doména

Kvalitní doména má určité charakteristiky, z nichž každá má různou váhu. Problém s dobrými doménami je ten, že jsou většinou obsazeny, a pokud je někdo chce získat, musí za ně draze zaplatit.
Tato situace však nenastává u naprosto unikátních domén, které nikdo zaregistrovat nemohl, protože takové slovo neexistuje. Výhodou takové domény je snadná zapamatovatelnost, nevýhodou to, že neobsahuje klíčové slovo.

Jak tedy dobrá doména vypadá?

Je dostatečně krátká a srozumitelná. Pokud se skládá z více slov, jsou odděleny spojovníkem a z domény bez spojovníku jsou návštěvníci přesměrováni na stránky se spojovníkem.
Před tím, než nějakou doménu zaregistrujete, si ji zkuste sami napsat, a požádejte o to i vaše okolí. Mějte na paměti, že jsou dvě cesty, jak se k vám návštěvníci dostanou:

  • najde vás vyhledávač (tedy v případě, že máte optimalizované stránky),

  • zadají vaši URL přímo do prohlížeče poté, co ji někde slyšeli.

Ačkoli to není snadné, doména by měla mít intuitivní pravopis – vyhněte se komplikovaným slovům, jejichž pravopis nikdo nezná, nebo slovům jinak znějícím a jinak se píšícím.

Co doména ovlivňuje

Doména nemá vliv jen na vaši pozici ve výsledcích vyhledávání, ale také ovlivňuje výkonnost vašeho internetového marketingu a sílu vaší značky.
Mladá doména s krátkou historií se bude ve výsledcích vyhledávání zobrazovat níže. Bude-li vaše doména obsahovat klíčová slov, objevíte se ve výsledcích vyhledávání výše. A tak bychom mohli pokračovat – nicméně doména jediným faktorem, který ovlivňuje výkonnost vašich stránek.
Důležitá je kvalita obsahu stránek, zpětné odkazy a další parametry. I web s ne zcela vhodně zvolenou doménou má šanci na úspěch, pokud tento handicap ostatní parametry vyvažují.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: internet, online podnikání

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Práce a podnikání
Sháníte prostory pro podnikání? Svěřte to odborníkům!

 Každý podnikatel ví, že čas jsou peníze. Je proto logické, že všichni, kdo se podnikání věnují, by měli investovat…

Práce a podnikání
Získejte kontakty na seriózní stavební firmy

 Stavebnictví v České republice nezažívá zrovna nejlepší časy. Hospodářská recese ztěžuje podnikání nejedné firmě v…

Právo
Co dělat, když vám někdo dluží za fakturu?

 Váš odběratel vám nezaplatil a nevíte, jak máte postupovat, abyste se domohli zaplacení faktury? Poradíme vám, jak…

Práce a podnikání
Jak začít podnikat

Uvažujete o podnikání a nevíte přesně jak na to? Co všechno je potřeba vědět, znát a zařídit před zahájením podnikání? Poradíme…

Daně
Jak na daňovou evidenci

Pokud podnikáte, vedení daňové evidence se rozhodně nevyhnete. K čemu vlastně daňová evidence slouží a jakým způsobem je…

Práce a podnikání
Co je dohoda o pracovní činnosti

Sháníte brigádu nebo jste v pozici zaměstnavatele a uvažujete, že byste na dohodu přibrali šikovného pracovníka? Jaký je…

Právo
Obchodní společnosti v kostce

Uvažujete o založení firmy nebo přibrání společníka do obchodu? Podívejte se, jaké máte možnosti! Vzniku obchodní společnosti…

Investice
Tichý společník - výhodná investice?

Potřebujete pro své podnikání finanční injekci a nechcete si půjčovat peníze od banky? Pořiďte si tichého společníka! Co…

Práce a podnikání
Jak si vyřídit živnostenský list I.

Rozhodnutí padlo a teď je potřeba zvolit druh živnosti a vyřídit vše potřebné. Které živnosti známe a jak dlouho trvá vyřízení…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY