Jak získat dotace od úřadu práce?

Velikost textu: A A A

Jak získat dotace od úřadu práce?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Chcete podnikat a nemáte našetřeno? Získejte dotace od úřadu práce! Poradíme vám, jak na to!

Začínajících podnikatelů bez vlastních příjmů je řada a řada z nich také díky tomu nikdy své podnikání nerozjede. Pokud nemáte našetřeno a banka vám nepůjčí, nezbude vám než si zažádat o dotace. Jaké výhody to pro vás přináší a jaké možnosti v tomto směru vlastně máte? Zjistěte si všechny dostupné informace a rozhodněte se správně!

Pokud chcete získat příspěvek na podnikání pro začínajícího podnikatele od úřadu práce, je potřeba být určitou dobu v jeho evidenci a splňovat určité podmínky. Zda vám dotace schválí či ne, to prozatím ještě nemůžete vědět, ale za pokud to rozhodně stojí, nebo ne?

O příspěvek na podnikání můžete požádat kontaktního pracovníka úřadu práce, v jehož jste evidenci, který vám připraví k vyplnění příslušný formulář. V případě některých dotací je potřeba absolvovat seminář či kurz pro začínající podnikatele pořádaný úřadem práce a základní podmínkou pro získání dotace je vypracování podnikatelského záměru. Pokud je reálný a pokud vám jej schválí, můžete získat až několik desítek tisíc korun. Podmínkou je ale vydržet podnikat po určitou dobu, zpravidla alespoň rok či dva, jinak musíte peníze vrátit. Výhodou je mít vlastní podnikatelské prostory, ale pokud je nemáte, musíte doložit smlouvu o pronájmu prostor určených k podnikání a řadu dalších dokumentů, včetně potvrzení o bezdlužnosti.

Příspěvek na podnikání můžete využít až od doby, kdy začnete podnikat, nikoli zpětně, a to na nákup výrobního zařízení nebo vybavení kanceláře a dalších nákladových položek určených k podnikání, což může být docela nevýhodné. Tak jako tak je ale dobré mít do začátku podnikání našetřeno alespoň nějaké minimum, protože peníze se mohou použít pouze na tzv. uznatelné nákladové položky, které jsou vypsány v dohodě. Nejsou určeny k nákupu materiálu a zboží nebo k placení nájemného, sociálního či zdravotního pojištění. Do určeného data je pak potřeba úřadu práce doručit faktury a potvrzení o nákupu materiálu a prostředků určených k podnikání. Počítejte také s tím, že vás budou z úřadu práce navštěvovat kontroly, které budou zjišťovat, zda dodržujete sjednané podmínky.

Obdržená částka nepodléhá žádnému zdanění a u každého žadatele se jedná o jinou výši. Úřad práce rovněž podporuje vznik takového projektu, který umožní vytvoření jednoho i několika pracovních míst.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Souvisejíci firmy

Štítky: státní dotace

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Právo
Porodné zůstává i v roce 2013

Mluvilo se o tom, že porodné po roce 2013 bude definitivně zrušeno. Jak tedy vypadá situace v novém roce? Zdá se, že porodné…

Právo
Od kdy můžete dát dítě do školky, aniž byste přišli o rodičovský příspěvek?

Maminky pobírající rodičovský příspěvek často řeší otázku, od kdy mohou dát dítě celodenně do školky a něco si přivydělat,…

Práce a podnikání
Registrace na úřadě práce. Kdo má nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dostali jste výpověď, přerušili podnikání nebo jste čerstvými absolventy a nemáte práci? Zaregistrujte se na úřad práce,…

Práce a podnikání
Co vás čeká na úřadu práce

 Ukončili jste své podnikání a hledáte práci? Pak by vaše nejbližší kroky nejspíše měly směřovat na Úřad práce, na němž…

Práce a podnikání
116 miliard na vás čeká v programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

 Schválený Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014–2020 může přinést českým podnikatelům během…

Práce a podnikání
84 miliard pro zemědělce, potravináře a lesníky

 Pro podnikatele působící v zemědělství připravila vláda důležitou novinku – Evropské komisi předkládá Program…

Daně
Svobodné matky můžou získat i tyto dávky a příspěvky

 Dávky sociální potřebnostiU svobodné matky, která žije osaměle a neuvedla otce dítěte, se nepřihlíží k příjmu manžela…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY