Představujeme nejúspěšnější start-upy 1

Velikost textu: A A A

Představujeme nejúspěšnější start-upy 1

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Start-upy rostou jako houby po dešti, jen některé však překonají nelehkou počáteční fázi, v lepším případě najdou investora a stanou se úspěšnými na českém nebo globálním trhu. Rozjet start-up není snadné, vyšší míra rizika, které s sebou tyto projekty nesou, a zpravidla i nezkušenost inovativně smýšlejících podnikatelů stojí v cestě za vytouženým úspěchem. Ten, kdo se dokáže prosadit, zvládne ustát všudypřítomný tlak a rozvine svůj nápad správným směrem, má o skvělou budoucnost postaráno. Zde jsou příklady některých z nich – úspěšné české startupy.

Průkopník hromadného nakupování

Jednou z nejúspěšnějších technologických firem na českém internetu je společnost Slevomat, která loni překonala historickou hranici jedné miliardy obratu a zařadila se tak k největším českým internetovým firmám. K tomuto číslu se navíc dostala po necelých čtyřech letech své existence.

Slevomat, v jehož čele stojí Petr Irikovský, se může pyšnit 1,5 milionem registrovaných uživatelů a přes 200 000 unikátních návštěvníků za den. Jeho zakladatel, Tomáš Čupr, se při vzniku Slevomatu nechal inspirovat zahraničním Grouponem. Již za tři dny po spuštění největšího českého slevového serveru získal spolupodílníka, společnost Miton.

Slevomat je hodnocen jako nejrychleji rostoucí firma na českém internetu. Jeho kouzlo spočívá v tom, že byl první a je největší ve svém oboru.

Pekařství na sociálních sítích

Další veleúspěšnou původně start-upovou firmou je společnost Social bakers. Jedná se o původně plzeňský start-up, který se během několika let vyvinul v globální firmu. Jejím spoluzakladatelem je sedmadvacetiletý Jan Řežáb, společnost se zaměřuje na analytiku dat ze sociálních sítí.

V únoru 2014 získala tato firma od globálních investorů investici ve výši půl miliardy korun, tedy sumu neobvyklou i v zahraničí. Ambice této firmy se rozhodně nedrží při zemi, do konce roku by se podle slova Honzy Řežába mohla Social Bakers stát největší českou technologickou firmou.

Firma celkem zaměstnává necelé tři stovky zaměstnanců a díky získané investici plánuje přijmout dalších 100 lidí. Firma má více než deset globálních kanceláří a v portfoliu jejích zákazníků jsou firmy jako Danone, McDonalds nebo Henkel.

Brand Embassy

Tato společnost vznikla jako každý jiný start-up, na konci roku 2011 prošla start-upovým akcelerátorem a již v roce 2014 otevřela několik dalších poboček po celém světě. Letos získala nové investory, kteří jí pomohli investicí ve výši milionu dolarů. Z české společnosti se tak stává globálně úspěšná firma.

Její zakladatelem je Vítek Horký. Brand Embassy vyvinula webovou platformu, která pomáhá firmám – zejména z oblasti telekomunikací a bankovního sektoru – rychle a kvalitně odpovídat na dotazy zákazníků na sociálních sítích. V současnosti jejich zákazníky tvoří 50 mezinárodních firem, mezi nimi například Kia Motors, Telefonica O2 nebo Vodafone.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: podnikání

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Práce a podnikání
Sháníte prostory pro podnikání? Svěřte to odborníkům!

 Každý podnikatel ví, že čas jsou peníze. Je proto logické, že všichni, kdo se podnikání věnují, by měli investovat…

Práce a podnikání
Získejte kontakty na seriózní stavební firmy

 Stavebnictví v České republice nezažívá zrovna nejlepší časy. Hospodářská recese ztěžuje podnikání nejedné firmě v…

Právo
Co dělat, když vám někdo dluží za fakturu?

 Váš odběratel vám nezaplatil a nevíte, jak máte postupovat, abyste se domohli zaplacení faktury? Poradíme vám, jak…

Práce a podnikání
Jak začít podnikat

Uvažujete o podnikání a nevíte přesně jak na to? Co všechno je potřeba vědět, znát a zařídit před zahájením podnikání? Poradíme…

Daně
Jak na daňovou evidenci

Pokud podnikáte, vedení daňové evidence se rozhodně nevyhnete. K čemu vlastně daňová evidence slouží a jakým způsobem je…

Práce a podnikání
Co je dohoda o pracovní činnosti

Sháníte brigádu nebo jste v pozici zaměstnavatele a uvažujete, že byste na dohodu přibrali šikovného pracovníka? Jaký je…

Právo
Obchodní společnosti v kostce

Uvažujete o založení firmy nebo přibrání společníka do obchodu? Podívejte se, jaké máte možnosti! Vzniku obchodní společnosti…

Investice
Tichý společník - výhodná investice?

Potřebujete pro své podnikání finanční injekci a nechcete si půjčovat peníze od banky? Pořiďte si tichého společníka! Co…

Práce a podnikání
Jak si vyřídit živnostenský list I.

Rozhodnutí padlo a teď je potřeba zvolit druh živnosti a vyřídit vše potřebné. Které živnosti známe a jak dlouho trvá vyřízení…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY