Představujeme nejúspěšnější start-upy 2

Velikost textu: A A A

Představujeme nejúspěšnější start-upy 2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Jaké je zastoupení českých technologických firem v prestižním žebříčku Technology Fast: 50, vyhlašovaném poradenskou společností Deloitte v regionu střední Evropy? Česká republika má podle tohoto hodnocení mezi nejrychleji rostoucími středoevropskými firmami hned 4 zástupce.

Internet Shop

Tato společnost je provozovatelem internetového obchodu Parfums.cz, její obrat přesahuje 2,3 miliardy korun a během posledních dvou let navýšila své tržby o více než 50 %. Na žebříčku společnosti Deloitte se umístila na 2. místě, za sledované období 4 let vykázala růst o neuvěřitelných 824 %. Nepůsobí však jen na českém trhu. Jejím zakladatelem je Michal Zámec, další úspěšný podnikající třicátník, kterému úspěch přinesl skvělý nápad a internet.

Společnost má miliony uživatelů v několika evropských zemích a jako jediná internetová parfumerie otevřela kamennou prodejnu parfémů v nákupním centru. Její distribuční středisko pro celou Evropu se nachází v Rajhradu. Společnost nabízí ceny výrazně nižší než kamenné parfumerie, a to zejména díky centralizaci a nižším nákladům na distribuci, sklady, prodejny, ale v neposlední řadě také zaměstnance.

Invea-tech

Na třicátém místě zmiňovaného žebříčku se umístila společnost Invea-tech. Její technologie vychází z řešení Masarykovy univerzity v Brně, Vysokého učení technického v Brně, CESNETu a projektu Liberouter, odkud také pocházejí její zakladatelé. V současnosti je leaderem v oblasti monitorování provozu a behaviorální analýzy.
Společnost vznikla v roce 2007 a sídlí v Brně, mezi její zákazníky patří například Uniqa, T-Mobile, Seznam.cz nebo Akademie věd České republiky.

Zoom International s. r.o.

Na 36. Místě tohoto žebříčku se s 365% tempem růstu objevila společnost Zoom international. Tato firma se zaměřuje na systémy zvyšující výkonnost kontaktních center a back-office, založil ji student prvního ročníku brněnského Vysokého učení technického Šimon Vostrý.

Tato společnost nyní působí již v 80 zemích světa a její filosofie je jednoduchá – tak jak rostou nároky na kvalitu poskytovaných služeb, musí firmy zajišťovat i kvalitní zákaznický servis. Firma se zaměřuje na analýzu dat (informací, ale také emocí) pocházejících z klientských center. Největší konkurenční výhodou je to, že umí vyhodnotit rizika, a tím jim předejít.
Za úspěchem této společnosti stojí nejen nápad a odhodlání ho realizovat, ale také příležitost daná povodněmi v roce 2002. Tehdy došlo k vytopení call centra jedné z velkých pojišťoven na pražské Florenci a Zoom international dokázala spolu s partnery vybudovat během jednoho víkendu kontaktní centrum a za několik měsíců se stala vítězem v tendru na kontaktní centrum nové generace. Jednalo se o největší projekt ve střední a východní Evropě vůbec.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: podnikání

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Práce a podnikání
Sháníte prostory pro podnikání? Svěřte to odborníkům!

 Každý podnikatel ví, že čas jsou peníze. Je proto logické, že všichni, kdo se podnikání věnují, by měli investovat…

Práce a podnikání
Získejte kontakty na seriózní stavební firmy

 Stavebnictví v České republice nezažívá zrovna nejlepší časy. Hospodářská recese ztěžuje podnikání nejedné firmě v…

Právo
Co dělat, když vám někdo dluží za fakturu?

 Váš odběratel vám nezaplatil a nevíte, jak máte postupovat, abyste se domohli zaplacení faktury? Poradíme vám, jak…

Práce a podnikání
Jak začít podnikat

Uvažujete o podnikání a nevíte přesně jak na to? Co všechno je potřeba vědět, znát a zařídit před zahájením podnikání? Poradíme…

Daně
Jak na daňovou evidenci

Pokud podnikáte, vedení daňové evidence se rozhodně nevyhnete. K čemu vlastně daňová evidence slouží a jakým způsobem je…

Práce a podnikání
Co je dohoda o pracovní činnosti

Sháníte brigádu nebo jste v pozici zaměstnavatele a uvažujete, že byste na dohodu přibrali šikovného pracovníka? Jaký je…

Právo
Obchodní společnosti v kostce

Uvažujete o založení firmy nebo přibrání společníka do obchodu? Podívejte se, jaké máte možnosti! Vzniku obchodní společnosti…

Investice
Tichý společník - výhodná investice?

Potřebujete pro své podnikání finanční injekci a nechcete si půjčovat peníze od banky? Pořiďte si tichého společníka! Co…

Práce a podnikání
Jak si vyřídit živnostenský list I.

Rozhodnutí padlo a teď je potřeba zvolit druh živnosti a vyřídit vše potřebné. Které živnosti známe a jak dlouho trvá vyřízení…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY