Možnosti a principy dělení majetku při rozvodu 4/6

Velikost textu: A A A

Možnosti a principy dělení majetku při rozvodu 4/6

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Hypotéka a rozvod

Dost často je předmětem dělení majetku při rozvodu hypotéka. Není nic neobvyklého, že manželé jsou zadluženi hypotékou společně. V tomto ohledu je potřeba se dohodnout, kdo z manželů si nemovitost převezme do osobního vlastnictví a jaký bude další postup při dělení. Je však také možnost danou nemovitost prodat. Každopádně v tomto ohledu je také nutno přihlížet k celému procesu hypotéky, tedy i počátečním vkladům. Není neobvyklé, že lidé mají stavební spoření, ze kterých si část koupě nemovitosti hradí. To však již nemusí spadat do společného jmění manželů.

Soudní vyrovnání

V případě, že se manželé nedohodnou na rozdělení majetku při rozvodu, o dělení rozhodne soud. K tomu je potřeba doložit mnoho dokumentů, včetně odhadu ceny nemovitosti, výpisy z účtů, znalecké posudky na movité věci, dále posudek na odhad ceny majetku, sepsání žádosti od právníka aj. všechny dokumenty se také platí, a to ne zrovna malými částkami. Proto je dost důležité se předem dohodnout, než platit za takový proces desítky tisíc.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: právo, rozvod, soudy

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Právo
Sousedské vztahy podle nového občanského zákoníku

Nový občanský zákoník přináší řadu změn i v oblasti sousedských vztahů. Víte, jaká práva a jaké povinnosti máte jako vlastník…

Právo
Co dělat, když vám někdo dluží za fakturu?

 Váš odběratel vám nezaplatil a nevíte, jak máte postupovat, abyste se domohli zaplacení faktury? Poradíme vám, jak…

Práce a podnikání
Návrat po rodičovské dovolené do zaměstnání. Na co máte právo?

Nastupujete po rodičovské dovolené zpátky do zaměstnání? Jak dlouho je zaměstnavatel povinen vám držet místo a na co všechno…

Právo
Obchodní společnosti v kostce

Uvažujete o založení firmy nebo přibrání společníka do obchodu? Podívejte se, jaké máte možnosti! Vzniku obchodní společnosti…

Daně
Pojistné a zdravotní prohlídky u dohody o provedení práce v roce 2012

Novinkou je zpojistnění dohod, u kterých skutečná, zúčtovaná měsíční mzda přesahuje 10 tisíc korun. V tomto případě se již…

Bydlení
Jak má vypadat smlouva o pronájmu bytu?

Vlastníte byt a chcete ho pronajmout? Co by měla obsahovat nájemní smlouva a na co si dávat pozor?Nájemní smlouva jasně vymezuje…

Právo
Neplacení výživného. Na co máte nárok?

Jak je to dnes vlastně v případě neplacení výživného? Jakým způsobem může rodič, který nedostal na dítě zaplaceno vyřešit…

Práce a podnikání
Kdy má zaměstnanec nárok na volno v práci?

Víte, ve kterých případech máte jako zaměstnanec nárok na placené volno? Co třeba taková návštěva lékaře, svatba nebo pohřeb?…

Právo
Odstoupení od smlouvy o převodu nemovitosti může přijít draho

Každý, kdo prodává nemovitost, je povinen zaplatit příslušnou daň z převodu nemovitosti. Ta doposud činí 3 % ze základu daně,…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY