Nemocenská při výpovědi ze strany zaměstnavatele

Velikost textu: A A A

Nemocenská při výpovědi ze strany zaměstnavatele

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Výpověď nedává zaměstnanec, ani zaměstnavatel nijak často, a proto v souvislosti s tímto způsobem ukončení pracovního poměru vyvstávají otázky, na které nemusí znát každý odpověď. Poradíme vám, jaký vliv má nemocenská na výpovědní dobu.

Výpověď daná zaměstnavatelem

Pokud dal zaměstnavatel zaměstnanci výpověď, případná nemoc výpovědní dobu prodlužuje. Někteří zaměstnanci toho bohužel zneužívají, a nemocí si účelově prodlužují pracovní poměr – i tato praxe má však své meze.

Na zaměstnance, který onemocní až poté, co obdržel výpověď, se vztahuje ochranná lhůta. Pokud nemocenská skončí dříve, než uplyne výpovědní doba, nemoc nemá na výpovědní dobu vliv, neprodlužuje ji. Zaměstnanec tedy může ve dvouměsíční výpovědní době onemocnět třeba na týden, a pokud skončí nemocenská do konce výpovědní doby, na výpovědi se nic nemění.

Pokud však ochranná doba způsobená nemocenskou skončí až po uplynutí výpovědní doby, počítání výpovědní doby se přerušuje, netrvá-li zaměstnanec na dřívějším ukončení pracovního poměru. Tento typ nemocenské tedy může ukončení pracovního poměru oddálit, a to i opakovaně.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: nezaměstnanost, zaměstnání, nemoc

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Práce a podnikání
Co je dohoda o pracovní činnosti

Sháníte brigádu nebo jste v pozici zaměstnavatele a uvažujete, že byste na dohodu přibrali šikovného pracovníka? Jaký je…

Právo
Víte, jak má vypadat pracovní smlouva a které náležitosti by měla mít? Poradíme vám!

Pracovní smlouva je vlastně dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, která potvrzuje vznik pracovního poměru mezi oběma…

Právo
Kdy máte nárok na odstupné?

Dostali jste výpověď a rádi byste věděli, zda máte nárok na odstupné? Ve kterých případech a za jakých okolností můžete vlastně…

Práce a podnikání
Návrat po rodičovské dovolené do zaměstnání. Na co máte právo?

Nastupujete po rodičovské dovolené zpátky do zaměstnání? Jak dlouho je zaměstnavatel povinen vám držet místo a na co všechno…

Práce a podnikání
Staňte se vlastním pánem a vyhněte se nezaměstnanosti

Podle posledních zpráv nezaměstnanost v České republice stoupá. Stále více občanů se tedy potýká s problémem, jak vydělat…

Práce a podnikání
Registrace na úřadě práce. Kdo má nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dostali jste výpověď, přerušili podnikání nebo jste čerstvými absolventy a nemáte práci? Zaregistrujte se na úřad práce,…

Práce a podnikání
Povinné pracovnělékařské prohlídky od dubna 2013

Od dubna 2013 došlo ke zméně v oblasti pracovně-lékařských prohlídek. Co si na nás zákonodárci přichystali? Jaké jsou povinnosti…

Investice
Investujte do vzdělání a zvyšte svoji šanci na trhu práce vysokoškolským diplomem

Nezaměstnanost nejenom u nás, ale v celé Evropě roste. Každý rok se nepříznivé ukazatele zvyšují a získat zaměstnání je čím…

Práce a podnikání
Na co se vás budou ptát při pracovním pohovoru

 Pracovní pohovor čeká alespoň jednou v životě většinu lidí. Pokud se někdo nevydá na dráhu podnikatele, nebo nenastoupí…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY