Registr dlužníků. Jak dlouho v registru dlužníků zůstanete?

Velikost textu: A A A

Registr dlužníků. Jak dlouho v registru dlužníků zůstanete?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Dostat se do registru dlužníků je zřejmě snadnější, než se dostat z něj. I poté, co dluh uhradíte, ještě v registru zpravidla nějakou dobu zůstanete. Může se jednat i o dobu několika let!

Žádáte o hypotéku? Nezapomeňte na to, že banky si u všech žadatelů o půjčku či hypotéku prověřují registry dlužníků a mnohdy se do takového registru můžete dostat, že ani nebudete vědět jak! Stačí drobný neuhrazený dluh, například při zrušení kreditní karty nebo kvůli jediné nezaplacené pokutě. Díky úrokům vám dluh může narůst do neskutečných rozměrů. Do registru dlužníků se tak můžete dostat velice snadno, ale i po brzkém uhrazení dluhu se z registru jen tak brzy nedostanete. Zavíráte si tak cestu do všech bank, v nichž byste chtěli žádat o půjčku či hypotéku.

Od roku 1999 funguje negativní registr dlužníků Solus jako sdružení právnických osob za účelem registrace a shromažďování informací a údajů o osobách, které jsou v prodlení s placením svých závazků. I po uhrazení dluhu bance ještě nadále tři roky zůstanete v registru než se váš záznam vymaže. Existuje také Bankovní a Nebankovní registr klientských informací, ve kterém zůstávají záznamy čtyři roky.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Souvisejíci firmy

Štítky: peníze, půjčka

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Půjčky
Když půjčku, tak férově!

 Současná situace na českém trhu nebankovních půjček je poměrně nepřehledná. Poskytnutí půjčky nabízí široké spektrum…

Půjčky
Jak získat hypotéku

Uvažujete o novém domově a nemáte k dispozici hotovost? Za jakých okolností vám vlastně banka může poskytnout hypotéku a…

Spoření
Co je termínovaný vklad?

Víte, co je to termínovaný vklad a k čemu slouží? Máte-li k dispozici hotovost, kterou momentálně nepotřebujete, vložte jí…

Půjčky
Úpadek a insolvenční řízení. Jak pomoci dlužníkovi?

Máte dluhy? Jak zjistit, zda jste v úpadku a kdy zahájit insolvenční řízení? Jakým způsobem je možné řešit situaci, kdy již…

Investice
Tichý společník - výhodná investice?

Potřebujete pro své podnikání finanční injekci a nechcete si půjčovat peníze od banky? Pořiďte si tichého společníka! Co…

Spoření
Jak si zapamatovat PIN platební karty?

Stále si nemůžete zapamatovat PIN kód na vaší platební kartě nebo máte platebních karet hned několik a pletou se vám jejich…

Práce a podnikání
Začátky podnikání – výběr bankovního účtu pro podnikatele

Pokračujeme v představování jednotlivých kroků začínajícího podnikatele. Vedle získání živnostenského listu, registrace na…

Půjčky
Rychlá půjčka nemusí být jen od lichváře. Získáte ji i v bance!

Již mnoho měsíců trápí občany i podnikatele problematická ekonomická situace, které je způsobena krizí v celé Evropské unii.…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY