Konzervativní zhodnocení peněz – stavební spoření má stále co nabídnout

Velikost textu: A A A

Konzervativní zhodnocení peněz – stavební spoření má stále co nabídnout

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Hledáte bezpečný produkt, který nabízí zároveň potenciál nadprůměrných výnosů? V tom případě nepřehlížejte stavební spoření, které je i po řadě změn jedním z nejvýhodnějších spořicích produktů.

Stavební spoření svým klientům stále přináší výnosy, které byste u jiných konzervativních způsobů zhodnocení peněz hledali jen těžko. Při úložce 1 667 Kč měsíčně, resp. 20 000 Kč ročně a čerpání státní podpory ve výši 2 000 Kč vám stavební spoření na 6 letém horizontu přinese zhodnocení mezi 4,2 % - 5,3 % p.a.

Stavební spoření vs. dluhopisové podílové fondy

S podobným výnosem se setkáte pouze u některých dluhopisových podílových fondů, termínované vklady či spořicí účty pak se svými výnosy 1 % - 3,5 % zaostávají výrazně vzadu. Pokud jde o porovnání s dluhopisovými podílovými fondy, i zde hrají fakta ve prospěch stavebního spoření.

1. Vklad na stavebním spoření je pojištěn do výše 100 000 EUR, investice v dluhopisových fondech nejsou nijak pojištěny
2. U stavebního spoření máte garanci budoucích výnosů, u podílových fondů pak ne
3. U stavebního spoření máte jistotu toho, že na při výběru peněz nebude realizovat ztrátu (dostanete méně peněz, než kolik jste původně vložili), u podílových fondů toto garantovat nelze (tj. je zde riziko ztráty)

Vysoké zhodnocení pouze při čerpání státní podpory, ale…

Ano, nevýhodou stavebního spoření je, že vysokého výnosu dosáhnete pouze při čerpání státní podpory (viz. zde) a za podmínky spoření po dobu min. 6 let. Pokud tedy hledáte produkt pro zhodnocení volných peněžních prostředků v kratším období (1 – 5 let), stavební spoření skutečně není pro vás tím vhodným řešením.

Pokud však plánujete peníze zhodnocovat déle jak 6 let (např. peníze dětem na studia, na nové bydlení apod.), vázací lhůty vás nemusí trápit. Po uplynutí prvního 6 letého období již můžete peníze vybrat naprosto kdykoliv (nemusíte čekat dalších 6 let), aniž byste přišli o státní podporu či byli nějak jinak postihováni.

Připraveno ve spolupráci s Finprehled a Finslovnik

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: spoření, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Spoření
K čemu slouží stavební spoření a změny od roku 2012

Uvažujete, že svým dětem uzavřete stavební spoření? K čemu vlastně slouží? Kdo a za jakých podmínek má na stavební spoření…

Spoření
Co je termínovaný vklad?

Víte, co je to termínovaný vklad a k čemu slouží? Máte-li k dispozici hotovost, kterou momentálně nepotřebujete, vložte jí…

Spoření
Na co můžeme využít úvěr ze stavebního spoření na podzim a v zimě?

Stavební spoření stále patří mezi nejrozšířenější způsoby úspor v zemi. A patří také mezi oblíbený základ pro čerpání úvěru…

Spoření
Jak si spořit na penzi

Trápí vás mizerné vyhlídky na dokonalé finanční zabezpečení v důchodu? Začněte spořit a nejlépe už teď! Pomůže i 500 korun…

Spoření
Další tipy, jak snížit náklady na bydlení

Přinášíme vám několik dalších tipů, jak uspořit. To se určitě pži rostoucích nákladech na energie a bydlení může hodit každému.Samozřejmostí…

Spoření
Od nového roku - 1.1.2013 - dochází ke změnám státní podpory u spoření na penzi!

Od ledna bude možné uzavírat nové doplňkové spoření. Už teď si můžete navýšit měsíční úložku tak, abyste od nového roku dostávali…

Spoření
Co dělat, když skončí stavební spoření?

Skončilo vám stavební spoření a momentálně nepotřebujete naspořené peníze? Víte, jaké máte možnosti?Stavební spoření je výhodným…

Spoření
Spořící účty pro podnikatele

Podnikatelé často mají pocit, že jsou ze strany bank diskriminováni. Některé banky jim sice nabízejí vedení účtu zdarma,…

Spoření
Spořící účty jako dobrý business? Pro banku nebo pro klienta?

 Máte otevřený spořící účet při svém bankovním účtu? Či jste dokonce změnili banku na základě nabídky této formy spoření?…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY