Na co se zaměřit při výběru termínovaného vkladu 2/2

Velikost textu: A A A

Na co se zaměřit při výběru termínovaného vkladu 2/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Střednědobé termínované vklady

Výpovědní doba je u střednědobých termínovaných vkladů stanovena na dobu od dvou do tří let. Úroková sazba je vyšší než u krátkodobých, ale je třeba si předem promyslet, jestli budou dva či tři roky ideální doba pro zhodnocení vašich úspor bez toho, abyste je potřebovali dříve.

Termínované vklady s dlouhou výpovědní lhůtou

Nejdelší termínované vklady se pojí s výpovědní dobou čtyř let a více. Ovšem je třeba si uvědomit, že termínované vklady s dobou nad pět let seženete jen ojediněle, protože se nabízejí jiné výhodnější produkty na delší dobu.

Výhodnost termínovaných vkladů

Pokud si budete vybírat vhodný termínovaný vklad, určitě je dobré srovnat i jiné spořící produkty v rámci banky. U nových vkladových produktů se můžete setkat s výhodnějším zhodnocením než u termínovaných vkladů.

Úročení pevnou sazbou

U některých finančních institucí si můžete vybrat různý druh úročení u termínovaných vkladů. Pevná – fixní sazba trvá po celou dobu vkladu a nijak se nemění.

Úročení pohyblivou sazbou

Pokud jsou termínované vklady spojeny s pohyblivou sazbou úročení, výše úroků se odvíjí podle situace na trhu a podle vyhlašovaných sazeb ČNB.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: banka, peníze, spoření

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Půjčky
Když půjčku, tak férově!

 Současná situace na českém trhu nebankovních půjček je poměrně nepřehledná. Poskytnutí půjčky nabízí široké spektrum…

Spoření
K čemu slouží stavební spoření a změny od roku 2012

Uvažujete, že svým dětem uzavřete stavební spoření? K čemu vlastně slouží? Kdo a za jakých podmínek má na stavební spoření…

Spoření
Co je termínovaný vklad?

Víte, co je to termínovaný vklad a k čemu slouží? Máte-li k dispozici hotovost, kterou momentálně nepotřebujete, vložte jí…

Půjčky
Úpadek a insolvenční řízení. Jak pomoci dlužníkovi?

Máte dluhy? Jak zjistit, zda jste v úpadku a kdy zahájit insolvenční řízení? Jakým způsobem je možné řešit situaci, kdy již…

Investice
Tichý společník - výhodná investice?

Potřebujete pro své podnikání finanční injekci a nechcete si půjčovat peníze od banky? Pořiďte si tichého společníka! Co…

Půjčky
Registr dlužníků. Jak dlouho v registru dlužníků zůstanete?

Dostat se do registru dlužníků je zřejmě snadnější, než se dostat z něj. I poté, co dluh uhradíte, ještě v registru zpravidla…

Spoření
Jak si zapamatovat PIN platební karty?

Stále si nemůžete zapamatovat PIN kód na vaší platební kartě nebo máte platebních karet hned několik a pletou se vám jejich…

Práce a podnikání
Začátky podnikání – výběr bankovního účtu pro podnikatele

Pokračujeme v představování jednotlivých kroků začínajícího podnikatele. Vedle získání živnostenského listu, registrace na…

Půjčky
Rychlá půjčka nemusí být jen od lichváře. Získáte ji i v bance!

Již mnoho měsíců trápí občany i podnikatele problematická ekonomická situace, které je způsobena krizí v celé Evropské unii.…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY