Od nového roku - 1.1.2013 - dochází ke změnám státní podpory u spoření na penzi!

Velikost textu: A A A

Od nového roku - 1.1.2013 - dochází ke změnám státní podpory u spoření na penzi!

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Od ledna bude možné uzavírat nové doplňkové spoření. Už teď si můžete navýšit měsíční úložku tak, abyste od nového roku dostávali vyšší státní podporu.

Od ledna 2013 budete muset měsíčně ukládat namísto současné stokoruny 3 stovky, abyste dosáhli na nejnižší státní podporu. Státní příspěvek se zvýší z 50 na 90 korun a maximální měsíční částka se navýší ze 150 na 230 korun. Proto, abyste dostali maximum už nebude stačit 500 korun, ale dvojnásobek, tedy 1 000 korun.

Pro snížení daňového základu bude potřeba měsíčně spořit více než 1 000 korun, ideálně 2 000 korun. Dosavadních 500 korun, nově od ledna 1000 se z daní neodečítá, o dalších 1 000 korun se sníží daňový základ. Pošlete-li tedy do fondu 24 000 korun, budete si moci za rok odečíst 12 000 korun.

Veškeré změny můžete jednoduše provést prostřednictvím Penzijního srovnávače, kdy pouze vyplníte formulář, který odešlete. Následně obdržíte dokument, který stačí podepsat a odeslat zpět.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Souvisejíci firmy

Štítky: spoření, penze, penzijní pojištění

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Spoření
K čemu slouží stavební spoření a změny od roku 2012

Uvažujete, že svým dětem uzavřete stavební spoření? K čemu vlastně slouží? Kdo a za jakých podmínek má na stavební spoření…

Pojištění
Jaké jsou typy životního pojištění?

Uvažujete-li o zřízení životního pojištění, měli byste vědět, jaké typy pojištění existují, co nabízejí a které z nich je…

Spoření
Co je termínovaný vklad?

Víte, co je to termínovaný vklad a k čemu slouží? Máte-li k dispozici hotovost, kterou momentálně nepotřebujete, vložte jí…

Pojištění
Jak pojistit dítě?

Uvažujete o tom, že si pořídíte pojistku pro vaše dítě? Většinou se o možnosti pojištění dítěte zajímají rodiče hned po porodu,…

Pojištění
K čemu slouží životní pojištění

Životní pojištění je dnes již samozřejmostí. K čemu vlastně slouží, komu je určeno a jaké skýtá výhody či nevýhody? Primární…

Pojištění
Speciální druhy pojištění nejsou pro každého

Existují také méně časté a poměrně specifické druhy pojištění, které také může klient požadovat. Je dobré vědět, proti kterým…

Pojištění
Povinné ručení havarijní pojištění nenahradí!

Jste-li řidičem, měli byste dobře znát rozdíly mezi povinným ručením a havarijním pojištěním. Povinné ručení musí mít sjednáno…

Pojištění
Co si ohlídat při uzavírání životního pojištění?

Životní pojistku má dnes již takřka každý. Ne každý však ví, jak se svým pojištěním správně zacházet. Jaké chyby dělají klienti…

Pojištění
Proč se vyplatí uzavřít úrazové pojištění

Nemusíte se aktivně věnovat sportu nebo denně podstupovat riziko úrazu, aby se vám vyplatilo uzavřít si úrazové pojištění.…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY