Obchodování na burze 4/6

Velikost textu: A A A

Obchodování na burze 4/6

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

  Našich předchozích dílech jsme se seznámili s tím, že můžeme investovat buď do akcií, nebo komodit a poznali jsme základní rozdíly nebo tipy. V dnešním díle tohoto seriálu se podíváme na nejčastější chyby, které dělají začínající investoři. Tou nejčastější chybou je rozhodně špatné rozložení finančních prostředků.

Právě noví investoři většinou vsadí vše na jednu kartu. Tato cesta je bohužel velmi neúspěšná, jelikož při poklesu o část svých peněz rozhodně přijdete. Pokud však své peníze rozložíte do více akcií nebo komodit, případný vzestup jedné vám může pokrýt ztrátu u poklesu té druhé.

Ve výsledku tak jste stále v plusových hodnotách. Tedy v té době, kdy zakoupené akcie a komodit prodáte. To že je zisk v otevřených pozicích nemusí vůbec nic znamenat. Mnoho začátečníků vše stále drží a doufají, že růst bude pokračovat do nekonečna. Místo sázky na jistotu a prodeje raději stále setrvávají, až se dostaví pokles a ze zajímavého zhodnocení je žádné, nebo opravdu minimální.

Při investicích je také důležité chytit ten okamžik, kde má daný předmět investice tendenci růst. Strategie naskočení do rozjetého vlaku rozhodně není tou správnou. Pokud některý z nových investorů vidí růstový trend, ihned nakoupí, jelikož očekává, že se tak bude dít dále. Bohužel opak bývá pravdou a tak koupí těsně před koncem růstového trendu. Po něm nastává většinou propad a tak z na první pohled zajímavé investice je prodělečná.

Tou poslední chybou je neustálé střídání různých komodit či akcií s tím, že v nich začínající investor vidí potenciál. Nejprve do něčeho investuje, následně prodá a sočí na další komoditu a takto několikrát denně. Nejenom že je to extrémně rizikové, ale často to k ničemu nevede. Lepší volba je zaměřit se pouze na několik a ti pravidelně sledovat jejich vývoje a zprávy z finančního trhu.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Souvisejíci firmy

Štítky: obchodování na burze, komodity, akcie

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Investice
Obchodování na burze 1/6

Máte volné finanční prostředky a chtěli byste se naučit je účinně zhodnotit? Pokud i vás láká svět investic a chcete si vyzkoušet…

Investice
Obchodování na burze 2/6

 Pokud bychom se zaměřili přímo na jednu možnost z bohatého portfolia investic, jsou oproti akciím mnohem výhodnější…

Investice
Obchodování na burze 3/6

 Stejně jako u komodit které jsme popisovali v předchozím článku, i u akcií platí celá řada specifik. Prvním krokem,…

Investice
Obchodování na burze 5/6

 Pokud jste se rozhodli s akciemi nebo komoditami skutečně začít, je nutné nejdříve vybrat vhodného brokera. Jedná se…

Investice
Obchodování na burze 6/6

 V našem seriálu o investování jsme vás postupně seznámili s obecnými informacemi, s informacemi o akciích i komoditách,…

Investice
Rozvíjející se země v roce 2014: pozor na Řecko a země „křehké osmičky“, levné akcie najdete v Číně

Odliv kapitálu z méně vyspělých ekonomik zde začíná odkrývat fundamenty, které naznačují, že by část těchto zemí mohla v…

Investice
Světovou ekonomiku nečeká nic dobrého

Období bezstarostného růstu hnaného čerstvě natištěnými penězi je pryč. Tedy alespoň podle Steena Jakobsena, ekonoma dánské…

Investice
Ušetří nízkonákladový on-line broker peníze individuálních investorů?

 Podobně jako v jiných oborech, například i v dopravě, i v případě online obchodování s akciemi…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY