Obchodování na burze 6/6

Velikost textu: A A A

Obchodování na burze 6/6

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 V našem seriálu o investování jsme vás postupně seznámili s obecnými informacemi, s informacemi o akciích i komoditách, o častých chybách začátečníků a také o brokerech a jejich platformách. Abyste mohli skutečně začít a naučili se tyto platformy ovládat, seznámíme vás s těmi nejpoužívanějšími příkazy, které se vám budou v tomto odvětví hodit.

Tím nejdůležitějším je příkaz Market. Jsou samozřejmě jeho dvě možnosti, a to buď Buy Market pokud chceme kupovat, nebo Sell Market, jestliže hodláme prodávat. Použitím tohoto příkazu se daná koupě nebo prodej provede ihned, za aktuální cenu. Pokud však očekáváme růstový nebo klesající trend a chceme nakoupit až na určité hranici, určitě nám přijde vhod příkaz Stop. Ten je možný použít jak při koupit, tak samozřejmě při prodeji. Jeho účel spočívá v tom, že nastavíme cenu, za kterou chceme provést příkaz market. Pokud se této ceny nedosáhne, příkaz proveden nebude.

Podobným příkazem je také příkaz Limit. I díky němu si můžeme „naplánovat“, na jakou cenu bude proveden nákup nebo prodej. Rozdíl mezi těmito příkazy je takový, že možnost Stop lze zadat pouze v případě, že se aktuální cena nachází níže, než ta, za kterou chceme nakoupit. V případě prodeje je tomu přesně naopak. Příkaz Limit potom umožní nastavit koupi i za nižší cenu, než je ta aktuální. To je využíváno v případech, kdy očekáváme krátkodobý pokles a potom opět následný růst.

Nyní jste již dostatečně vybaveni všemi informacemi a nic vám nebrání v tom pustit se do prvních investic. Pokud však nechcete přijít o své peníze, nabízí celá řada brokerů takzvané demo účty, ve kterých si své první investice můžete vyzkoušet s fiktivní částkou. Pokud vám to skutečně půjde, není důvod si ty skutečné nedobít. Můžete je totiž zajímavě zhodnotit. Pokud však úspěšní nebudete, je tu i ta druhá možnost. Že o ně přijdete.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Souvisejíci firmy

Štítky: obchodování na burze, komodity, akcie

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Investice
Obchodování na burze 1/6

Máte volné finanční prostředky a chtěli byste se naučit je účinně zhodnotit? Pokud i vás láká svět investic a chcete si vyzkoušet…

Investice
Obchodování na burze 2/6

 Pokud bychom se zaměřili přímo na jednu možnost z bohatého portfolia investic, jsou oproti akciím mnohem výhodnější…

Investice
Obchodování na burze 3/6

 Stejně jako u komodit které jsme popisovali v předchozím článku, i u akcií platí celá řada specifik. Prvním krokem,…

Investice
Obchodování na burze 4/6

  Našich předchozích dílech jsme se seznámili s tím, že můžeme investovat buď do akcií, nebo komodit a poznali jsme…

Investice
Obchodování na burze 5/6

 Pokud jste se rozhodli s akciemi nebo komoditami skutečně začít, je nutné nejdříve vybrat vhodného brokera. Jedná se…

Investice
Rozvíjející se země v roce 2014: pozor na Řecko a země „křehké osmičky“, levné akcie najdete v Číně

Odliv kapitálu z méně vyspělých ekonomik zde začíná odkrývat fundamenty, které naznačují, že by část těchto zemí mohla v…

Investice
Světovou ekonomiku nečeká nic dobrého

Období bezstarostného růstu hnaného čerstvě natištěnými penězi je pryč. Tedy alespoň podle Steena Jakobsena, ekonoma dánské…

Investice
Ušetří nízkonákladový on-line broker peníze individuálních investorů?

 Podobně jako v jiných oborech, například i v dopravě, i v případě online obchodování s akciemi…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY