Jak si jako živnostník nejlépe půjčit na podnikání

Velikost textu: A A A

Jak si jako živnostník nejlépe půjčit na podnikání

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Pokud podnikáte a potřebujete financovat rozvoj své firmy, můžete mít problémy s orientací ve světě bankovních úvěrů pro podnikatele. Podle čeho vybírat, na co se zaměřit a co neopomenout? Ukážeme vám, čeho si všímat.

Ujasněte si, co potřebujete

Základní krok jako u každého jiného finančního produktu – potřebujete vědět, na co peníze potřebujete, jak dlouho je chcete splácet a jakou výši splátky unesete.
Volte obezřetně a nenechte se zlákat nabídkami na vyšší úvěr, než potřebujete, každé půjčení peníze něco stojí. Důležitá je i výše měsíční splátky, mějte na paměti, že ji musíte každý měsíc dát stranou, a přitom nesmí ohrozit vaše běžné fungování.

Nechte si zpracovat nabídky

Průzkumem na internetu si samozřejmě můžete zjistit, jaké úvěry banky podnikatelům nabízejí, pro prvotní orientaci tyto informace jistě postačí. Doporučujeme však vytipovat několik bankovních ústavů a navštívit je osobně, zejména tam, kde již nějaký produkt sjednaný máte, máte šanci na lepší podmínky.
Nechte si zpracovat nabídky a v klidu si je pročtěte doma. Žádný finanční produkt by se neměl uspěchat, a o úvěru to platí dvojnásob, ďábel bývá někdy ukryt v detailech. Porovnávejte nejen klasické ukazatele, ale také smluvní podmínky. Pokud něčemu nerozumíte, obraťte se na bankovního poradce.

Sledujte RSPN

Zajímat by vás samozřejmě neměla jen výše splátky a úroková sazba, ale také RPSN, tedy ukazatel, kolik za úvěr se vším všudy celkem zaplatíte. Tento ukazatel zahrnuje i náklady, které úroky vyjádřit nelze, například poplatek za sjednání úvěru, vedení úvěrového účtu apod.

Vždy ale porovnávejte RPSN v kontextu smluvních podmínek, výhodná RPSN a nevýhodné smluvní podmínky jsou špatnou volbou. Zajímejte se o možnost předčasného splacení úvěru, případně možnost odkladu splátek. A nezapomeňte na pojištění, pro podnikatele jsou naprosto nezbytná.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: půjčka, podnikání

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Půjčky
Když půjčku, tak férově!

 Současná situace na českém trhu nebankovních půjček je poměrně nepřehledná. Poskytnutí půjčky nabízí široké spektrum…

Práce a podnikání
Sháníte prostory pro podnikání? Svěřte to odborníkům!

 Každý podnikatel ví, že čas jsou peníze. Je proto logické, že všichni, kdo se podnikání věnují, by měli investovat…

Práce a podnikání
Získejte kontakty na seriózní stavební firmy

 Stavebnictví v České republice nezažívá zrovna nejlepší časy. Hospodářská recese ztěžuje podnikání nejedné firmě v…

Právo
Co dělat, když vám někdo dluží za fakturu?

 Váš odběratel vám nezaplatil a nevíte, jak máte postupovat, abyste se domohli zaplacení faktury? Poradíme vám, jak…

Půjčky
Jak získat hypotéku

Uvažujete o novém domově a nemáte k dispozici hotovost? Za jakých okolností vám vlastně banka může poskytnout hypotéku a…

Práce a podnikání
Jak začít podnikat

Uvažujete o podnikání a nevíte přesně jak na to? Co všechno je potřeba vědět, znát a zařídit před zahájením podnikání? Poradíme…

Daně
Jak na daňovou evidenci

Pokud podnikáte, vedení daňové evidence se rozhodně nevyhnete. K čemu vlastně daňová evidence slouží a jakým způsobem je…

Práce a podnikání
Co je dohoda o pracovní činnosti

Sháníte brigádu nebo jste v pozici zaměstnavatele a uvažujete, že byste na dohodu přibrali šikovného pracovníka? Jaký je…

Půjčky
Úpadek a insolvenční řízení. Jak pomoci dlužníkovi?

Máte dluhy? Jak zjistit, zda jste v úpadku a kdy zahájit insolvenční řízení? Jakým způsobem je možné řešit situaci, kdy již…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY