Změna dodavatele energií s rozmyslem

Velikost textu: A A A

Změna dodavatele energií s rozmyslem

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Rozhodli jste se změnit dodavatele energií a máte hřejivý pocit, že jste vyzráli na rostoucí cenu energií? I na změnu dodavatele energií je dobré jít s chladnou hlavou, výpočet ceny ve webové kalkulačce nestačí. Výběr dodavatele rozhodně neuspěchejte, protože byste také mohli splakat nad výdělkem.

Cena není rozhodující

Ačkoli se distribuční společnosti v rámci konkurenčního boje snaží nalákat zákazníky právě na nižší cenu, je cena jen jedním z mnoha parametrů. Samozřejmě nelze nic namítnout proti tomu, když přejdete k jiné distribuční společnosti, která vám nabídne stejnou kvalitu služeb při nižší ceně. Kámen úrazu však spočívá právě ve smluvních podmínkách.

Čtěte důkladně smlouvu

Důležité je vědět, jakou kvalitu služeb vám konkurenční distributor nabízí. Je třeba zvážit, zda se vyplatí změnit dodavatele, když za nižší kvalitu služeb nabízí také nižší cenu.
Co je míněno nižší kvalitou služeb? Jedná se například o rychlost, s níž řeší vzniklé problémy – zde jsou nedocenitelné reference ostatních odběratelů. Důležitá je i kvalita klientského servisu, nabízí distributor bezplatné zákaznické linky? Jakým způsobem řeší případné reklamace a za jakých podmínek můžete odstoupit od smlouvy, hrozí vám nějaké sankce? Uzavíráte-li smlouvu se závazkem, díky níž máte garantovanou cenu energií na několik let dopředu, zjistěte si, jaké sankce vám hrozí při předčasném ukončení smlouvy.

Na podobná rizika upozorňuje i Český energetický úřad v souvislosti s tolik oblíbenými aukcemi energií. Tato rizika se však netýkají pouze energetických aukcí, je možné je zobecnit na jakoukoli změnu dodavatele energie.
Před každou změnou dodavatele byste se měli ujistit o tom, jaké služby kupujete a zda vám změna stojí za to. Někdy je i dražší dodavatel nabízející kvalitnější a spolehlivější služby lepší volbou než levnější cena energie, která je vykoupená nespolehlivými dodávkami nebo vysokými pokutami v případě předčasného ukončení závazku.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: energie

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Bydlení
Jak ušetřit na energiích v bytě nebo domě?

Nejste spokojení s výší pravidelných měsíčních záloh za elektrickou energii, plyn a vodu? Myslíte si, že už nedokážete ušetřit…

Bydlení
Ceny plynu a elektřiny v roce 2013 půjdou nahoru!

Kolik zaplatíte za odběr plynu a elektřiny v domácnosti v roce 2013? Půjdou ceny opět nahoru?Ačkoliv dodavatelé neplánují…

Spoření
Tři tipy, jak můžete ušetřit na energiích

Náklady na podnikání rok od roku rostou. Nejsou to tedy pouze, tolik přetřásané, daně, ale také provozní výdaje, které zvyšují…

Bydlení
Kvalitní okna mohou ušetřit

 Ať už bydlíte v bytě nebo rodinném domě, jsou často relativně velkou položkou platby za vytápění – tedy v zimních měsících.…

Bydlení
Jak na zateplení podlahy

 Pokud chcete výrazným způsobem zlepšit zateplení vašeho bytu, určitě je nutné zaměřit se na všechna místa, kudy vám…

Bydlení
Při izolaci nezapomínejte ani na fasádu domu

 Izolace je nesmírně důležitá v případech, kdy chceme co nejvíce minimalizovat úniky tepla a tak ušetřit za vytápění,…

Investice
Sluneční kolektory na střechu

 Plánujeme-li výraznější kroky ohledně úspor na našem domě, určitě bychom se měli zaměřit na sluneční kolektory, které…

Spoření
Jak ušetřit za elektřinu?

 Jednou z nejvýznamnějších položek za energie je rozhodně elektřina. Bez ní si život neumíme ani představit a funguje…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY