8 hlavních chyb při zdanění jednorázových výdělků 1/2

Velikost textu: A A A

8 hlavních chyb při zdanění jednorázových výdělků 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Osvobození od daně

Příležitostné příjmy se mohou vyskytnout kdykoliv a vlastně u kohokoliv, ale není vždy nutné si zařizovat živnostenské oprávnění. Navíc je chybou, že i příležitostné příjmy někdo daní, protože pokud si vyděláte méně, než je stanovena částka na roční zisk z těchto příjmů, jsou tyto příjmy osvobozeny od daní.

Daňové přiznání

V případě, že součet vašich příležitostných výdělků bude činit víc než je stanovená částka pro osvobození od daně, zdaníte celou tuto částku a ne pouze částku, co je nad stanovený limit. Vyplňuje se daňové přiznání z příjmu fyzických osob, příloha číslo dvě. Vyplníte i kolonku druh příjmu.

Vyplnění daňového přiznání

Budete vyplňovat druh příjmu, částku příjmu a skutečné výdaje. U podobných příjmů z příležitostného výdělku se dají uplatnit vynaložené výdaje až do částky dosažených příjmů. Paušální odečtení za příjmy ze zemědělské výroby se uplatňují dokonce až do výše osmdesáti procent z příjmů.

Evidence vašich příležitostných příjmů

Pokud se jedná o příležitostné aktivity, nepotřebujete živnostenské oprávnění. Veškeré příjmy je však nutné evidovat, pak snadno dokážete, že jste si vydělali jen tolik, co je osvobozeno od daně a nemáte žádné další povinnosti k úřadům. Jestliže začnete tyto aktivity dělat soustavně, musíte si zřídit živnostenské oprávnění.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: daně

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Daně
Jak na daňovou evidenci

Pokud podnikáte, vedení daňové evidence se rozhodně nevyhnete. K čemu vlastně daňová evidence slouží a jakým způsobem je…

Daně
Daňové doklady podle novely zákona o DPH. Které změny mají proběhnout?

Novela zákona o DPH má přinést změny ve vystavování daňových dokladů. Cílem má být menší administrativní zátěž pro podnikatele.…

Daně
Daň dědická a darovací. Kolik zaplatíte od roku 2013?

V souvislosti s daňovou reformou mají proběhnout také změny týkající se výše sazby a limitu pro osvobození od darovací a…

Daně
Účetní program pro snadné vedení daňové evidence. Jak vybrat ten správný?

Chcete si zjednodušit vedení daňové evidence? Pořiďte si účetní program. Poradíme vám, jak si vybrat ten správný!Na trhu…

Daně
Jaký je rozdíl mezi daňovou evidencí plátce a neplátce DPH?

Jinak vypadá daňová evidence plátce DPH a jinak daňová evidence neplátce DPH. O jaké rozdíly se jedná?Registrace k DPH je…

Daně
Pojistné a zdravotní prohlídky u dohody o provedení práce v roce 2012

Novinkou je zpojistnění dohod, u kterých skutečná, zúčtovaná měsíční mzda přesahuje 10 tisíc korun. V tomto případě se již…

Daně
Daňová evidence nebo paušál?

Pokud nevedete daňovou evidenci, můžete uplatňovat výdaje paušálně. Co to vlastně znamená a ve kterých případech se uplatnění…

Práce a podnikání
Podnikání jako vedlejší činnost při zaměstnání

Rozhodli jste se začít podnikat při zaměstnání? Přečtěte si kdo a za jakých podmínek může takto podnikat, co všechno vyřízení…

Daně
Koupě a prodej nemovitosti - jaké daně zaplatíte?

Kupujete nebo prodáváte dům či byt? Počítejte s tím, že bez daňového přiznání se to neobejde. Jaké daně budete muset zaplatit?Daň…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY