Proč roste zájem o stavební spoření?

Velikost textu: A A A

Proč roste zájem o stavební spoření?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Stavební spoření měl kdysi každý člen rodiny, kromě domácích mazlíčků. S klesající státní podporou zájem o něj poklesl, nyní však opět roste. Co přivádí nové klienty do stavebních spořitelen?

Nejvíce nových klientů za poslední čtyři roky

Stavební spořitelny si mnou ruce, v roce 2014 uzavřely nejvíce nových smluv od roku 2010. Poté, co zájem o stavební spoření vinou snížení státní podpory upadl, začal znovu růst. Proč je stavební spoření najednou znovu atraktivní?

Důvodem zájmu o stavební spoření je především míra zhodnocení naspořených peněz. Zatímco úrokové sazby na spořicích účtech přešlapují kolem jednoho procenta, stavební spořitelny nabízejí až 1,5 %. Pokud však klient využije maximální potenciál stavebního spoření a střádá po dobu šesti let s roční dvoutisícovou státní podporou, je roční úrok až 4 %.

K oživení zájmu o tento produkt přispělo i to, že není důvod se domnívat, že dojde k dalším negativním změnám ovlivňujícím možnosti nakládání s takto nastřádanými penězi. Stavební spoření tak představuje nejvýhodnější alternativu pro všechny konzervativně zaměřené střadatele, kteří chtějí zhodnocovat své úspory, ale zároveň se chtějí vyhnout investičnímu riziku.

Jak šel čas se stavebním spořením

Stavební spoření bylo velmi populárním produktem do roku 2004, kdy stát poprvé přistoupil ke snížení státní podpory. Lidé v té době uzavírali nové smlouvy, aby si zajistili ještě výhodnější podmínky.

Velkou ránu stavebnímu spoření uštědřila Nečasova vláda, když omezila maximální státní příspěvek na dva tisíce korun ročně. Navíc další plány spočívající v omezených možnostech využití prostředků takto naspořených vedly k větší nejistotě klientů a neochotě pomocí stavebního spoření zhodnocovat peníze.
Nově nastoupivší Sobotkova vláda je v tomto směru ke stavebním spořitelnám o něco milosrdnější, což se odráží i v pozitivní náladě klientů spořitelen.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: stavební spoření

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Spoření
K čemu slouží stavební spoření a změny od roku 2012

Uvažujete, že svým dětem uzavřete stavební spoření? K čemu vlastně slouží? Kdo a za jakých podmínek má na stavební spoření…

Spoření
Co je termínovaný vklad?

Víte, co je to termínovaný vklad a k čemu slouží? Máte-li k dispozici hotovost, kterou momentálně nepotřebujete, vložte jí…

Spoření
Na co můžeme využít úvěr ze stavebního spoření na podzim a v zimě?

Stavební spoření stále patří mezi nejrozšířenější způsoby úspor v zemi. A patří také mezi oblíbený základ pro čerpání úvěru…

Spoření
Jak si spořit na penzi

Trápí vás mizerné vyhlídky na dokonalé finanční zabezpečení v důchodu? Začněte spořit a nejlépe už teď! Pomůže i 500 korun…

Spoření
Další tipy, jak snížit náklady na bydlení

Přinášíme vám několik dalších tipů, jak uspořit. To se určitě pži rostoucích nákladech na energie a bydlení může hodit každému.Samozřejmostí…

Spoření
Od nového roku - 1.1.2013 - dochází ke změnám státní podpory u spoření na penzi!

Od ledna bude možné uzavírat nové doplňkové spoření. Už teď si můžete navýšit měsíční úložku tak, abyste od nového roku dostávali…

Spoření
Co dělat, když skončí stavební spoření?

Skončilo vám stavební spoření a momentálně nepotřebujete naspořené peníze? Víte, jaké máte možnosti?Stavební spoření je výhodným…

Spoření
Spořící účty pro podnikatele

Podnikatelé často mají pocit, že jsou ze strany bank diskriminováni. Některé banky jim sice nabízejí vedení účtu zdarma,…

Spoření
Spořící účty jako dobrý business? Pro banku nebo pro klienta?

 Máte otevřený spořící účet při svém bankovním účtu? Či jste dokonce změnili banku na základě nabídky této formy spoření?…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY