Jak vymalovat kancelář – barvy a jejich vliv v kanceláři - dokončení

Velikost textu: A A A

Jak vymalovat kancelář – barvy a jejich vliv v kanceláři - dokončení

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Působení barev na pracovišti

Existuje několik základních pravidel, které vám pomohou orientovat se v působení barev v pracovním prostoru. Například oranžová, červená a žlutá se hodí do marketingu a jiných kreativně zaměřených oddělení, protože dodávají energii a podněcují kreativitu.

Béžová nebo bílá barva dodávají kanceláři dojem serióznosti, do prostředí, kde jsou lidé často ve stresu, se hodí uklidňující modrá. Typicky jde o nemocnice.

Pokud jde o provoz, kde je kladen velký důraz na hygienické podmínky, měla by být barva stěn jednoznačně teplá, lhostejno, zda jde kupříkladu o mrazírnu, kterou bychom chtěli spíše oteplit. Přednost má v tomto případě hygieničnost a snadná údržba světle natřených ploch.

Jakou barvu do kanceláře?

Do kanceláří se nehodí barvy, které podněcují k relaxaci. Cílem působení barev v kanceláři by mělo být podnítit produktivitu a vytvořit takové prostředí, v němž se budou zaměstnanci cítit dobře. Mezi všemi barvami jednoznačně vede bledě modrá, která má pozitivní vliv i na dlouhodobé soustředění.

Vhodně zvolenou kombinací barvy stěn s barvou nábytku docílíte zamýšleného působení, bledě modrá stěna s nábytkem v živé barvě působí pozitivně na produktivitu i kreativitu zároveň.

Chybu neuděláte ani natřením stěn nazeleno, vyvolává totiž harmonický, nerušivý dojem.
Naopak vyhnout byste se měli červené a fialové, tedy barvám, které se hodí do prostředí, kde se odehrává fyzický výkon. Lepší než červená na stěnách je červená na nábytku.

V místnostech, kde se setkáváte s klienty, je třeba volit barvy také s ohledem na působení na příchozí návštěvníky – chcete-li vyvolat příjemný, harmonický dojem, volte bledé odstíny, pokud naopak chcete působit kreativně, energicky a neotřele, volte syté odstíny živých barev.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách ziskweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel ziskweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - ziskweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: kanceláře, stavba

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Práce a podnikání
Sháníte prostory pro podnikání? Svěřte to odborníkům!

 Každý podnikatel ví, že čas jsou peníze. Je proto logické, že všichni, kdo se podnikání věnují, by měli investovat…

Práce a podnikání
Získejte kontakty na seriózní stavební firmy

 Stavebnictví v České republice nezažívá zrovna nejlepší časy. Hospodářská recese ztěžuje podnikání nejedné firmě v…

Práce a podnikání
Kanceláře k pronájmu v Praze

 Kanceláře v Praze jsou dobrým řešením, pokud se chcete setkávat s klienty v hlavním městě. Zapůsobit na ně může i prestižní…

Práce a podnikání
Jaké je ideální osvětlení do kanceláře?

Vhodným osvětlením kanceláře můžete ušetřit tisíce korun ročně na elektrické energii, aniž byste snižovali komfort pracovního…

Bydlení
Jakou střešní krytinu podle ceny?

Střecha z pálených tašekKlasická pálená taška patří mezi oblíbené druhy střešních krytin, její cena se pohybuje v základní…

Bydlení
Vybíráme levnou podlahu do kanceláře nebo bytu

Není výjimkou, že se ceny podlahových krytin v domu střední velikosti vyšplhají na stovky tisíc korun. Pokud nepožadujete…

Práce a podnikání
Jak efektivně snížit náklady?

 Pro malé podnikatele je řízení nákladů velmi důležitou oblastí, a to na samém začátku i v období rozvoje firmy.…

Bydlení
Jak ušetřit u plynového vytápění v bytu i kanceláři

Náklady na vytápění patří k největším položkám v jakémkoliv rozpočtu na běžné výdaje. Nejinak je tomu v případě, že vytápíte…

Bydlení
Vybíráme křeslo/židli do kanceláře - základní informace

 Zvolit správnou kancelářskou židli není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Právě proto, že většina…

 
Vítejte Spoření Půjčky Investice Pojištění Daně Právo Práce a podnikání Bydlení
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY